Gastro a potravinářství

Nejčastější problémy vznikající v restauračních zařízeních jsou způsobeny tuky a organickými zbytky, jež zapříčiňují ucpávání potrubí a dalších částí odpadního systému. Nejhorším problémem pak je odstávka provozu a s tím spojený ušlý zisk. Ovšem velké náklady také představuje vývoz lapače tuků. Lapač tuků (lapol) je zařízení určené k zachycení tuků vypouštěných z restauračních zařízení či potravinářských výroben. Toto zařízení pracuje na principu separace tuků a olejů, a to díky ochlazení teplé odpadní vody a zachycení již ztuhlých částic tuku. Po naplnění lapolu přichází na řadu nákladný vývoz a následná likvidace jeho obsahu. Tyto náklady a mnoho dalších nákladů spojených s čištěním odpadního potrubí lze rapidně snížit pravidelnou aplikací bakteriálních a enzymatických přípravků. Produkty Bioclean jsou určeny k likvidaci organických usazenin a rozkladu tuků (nejde pouze o jejich zkapalnění, ale o biologickou dekompozici). Tyto produkty představují úsporu nejen svým působením v odpadních jímkách a lapolech, ale také díky svému dvojímu využití (např. přípravkem GreaseClean lze zároveň čistit a odmašťovat podlahy).

Pro řešení problémů s odpady, tuky a zápachem v potravinářských a gastro provozech jsou vhodné následující produkty:


GreaseClean - degradace tuků

Přípravek GreaseClean využívá sílu biotechnologií v oblasti životního prostředí pro řešení problémů způsobených tukem v odpadních systémech a to zcela bezpečně a přirozeným způsobem.GreaseClean je směsí mikroorganismů, které byly speciálně vybrány pro jejich schopnost účinně degradovat tuky. Přípravek také napomáhá při rozkladu jiných organických odpadů. Tyto bakterie produkují řadu enzymů, které rozkládají tuky, škroby, bílkoviny a rostlinná vlákna (celulóza). Směs také obsahuje malé množství volných enzymů, které zahájí proces rozkladu ještě než bakterie začnou vyrábět vlastní enzymy. Klíčem k rozložení tuku a dalších látek, které nejsou rozpustné ve vodě, je produkce biologických povrchově aktivních látek nebo biosurfaktantů. Biosurfaktanty pomáhají emulgovat tuk, takže může být degradován efektivněji.

GreaseClean je dodáván jako koncentrovaný produkt, který je možno podle potřeby ředit. Dávkování závisí na vytížení daného provozu. Přípravek je možné aplikovat přímo do sběrné nádrže či přes odpadní výlevky.


GreaseClean řeší problémy s :

 • ucpaným odpadním potrubím,
 • nepříjemným zápachem,
 • pomalým vypouštění dřezů,
 • nutností častého vývozu lapače tuků.

Výhody používání:

 • snížení frekvence vývozů lapače/odlučovače tuků,
 • zajištění volně průchozího odpadního potrubí,
 • eliminace nepříjemných pachů,
 • biologická odbouratelnost přípravku,
 • snížení provozních nákladů.

Balení: 1l, 5l, 25l


Bioline - čistič odpadů

je směsí ekologicky nezávadných, nepatogenních užitečných bakterií a enzymů, které rozkládají veškerý organický odpad usazený v potrubích a sifonech (usazeniny z mýdla, tuků z kuchyně, apod.). Zároveň se používá jako doplněk přípravku GreaseClean při čištění restauračních výlevek ústících do lapače tuků. Vhodný do všech typů odpadů jak v domácnosti, tak i v gastronomických a jiných provozech. Pravidelným používáním zajistíte bezproblémový průtok bez nepříjemného čištění a zápachu.


Výhody používání:

 • neobsahuje kyseliny či louhy a tudíž nepoškozuje potrub
 • při pravidelném používání působí preventivně,
 • odstraňuje nepříjemný zápach,
 • netoxický, šetrný k životnímu prostředí.

Balení: 100g, 1 kg, 15 kg


Bioseptik - přípravek pro žumpy, septiky, jímky a ČOV

Jedná se o směs nezávadných, nepatogenních užitečných bakterií a enzymů do odpadních jímek (septiků, žump či domovních ČOV). Bioseptik rozkládá organické látky a zároveň odstraňuje nepříjemný zápach. Vytváří a udržuje přírodní proces rozkladu ve všech typech odpadních jímek a tím zajišťuje úsporu nákladu na vývoz nebo čistění jímek.

Balení : 100g, 1kg, 15kg


OdourClean - neutralizér zápachu

je ekologicky šetrný přípravek, pracující na bázi bakterií a enzymů, určený k neutralizaci nepříjemných pachů z organických nečistot. Přípravek je vhodný pro likvidaci zápachu z potravin (čištění lednic a mrazáků), z moči okolo toalet a pisoárů, odpadkových košů, nádob na organický odpad, potahů automobilů (sedačky, potahy, kufr), zvířat (moč a jiné exkrementy z koberců i pevných povrchů). OdourClean zapáchající látku rozloží na dále nehnijící jednoduché složky a tudíž zápach jen nepřekrývá!

Balení : 250 ml, 1l, 5l, 25l


Na základě dodaných údajů o Vašem provozu zpracujeme nezávazně dávkovací programy a kalkulace. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.